MŠ Sahara

MŠ Sahara, Borová 276, Mladá Boleslav je odloučené pracoviště, které spadá pod MŠ Štěpánka Mladá Boleslav, Na Celně 1117, jejímž zřizovatelem je Statutární město Mladá Boleslav, Komenského nám. 61, IČO 75034115.

Ředitelkou MŠ je Bc. Květuše Krušková.

Školní řád MŠ Štěpánka

Provozní řád MŠ Štěpánka

 

Prostředí školy

MŠ sídlí v  jednopatrové budově v pěkném prostředí v okrajové části města. Zahrada školy přímo navazuje na pravidelně udržovaný lesopark, jenž nabízí bohaté možnosti sportovních zážitků a spontánních aktivit dětí.

   

Samostatná budova školy Borová 276 je tří třídní, jednopatrová. V suterénu se nachází kuchyně, prádelna, sklady, dílna a kotelna. V přízemí se nachází třída Lvíčat a Slůnat  a v druhém patře Ještěrek. Třídy obsahují jídelní koutky, prostorné herny, každá třída má vlastní sprchový kout a sociální zařízení, šatnu, sklad lůžkovin a kuchyňku. Všechny třídy jsou vybaveny nábytkem, pomůckami a hračkami pro všechny věkové kategorie. Ve třídě Ještěrek je oddělená pracovna určená pro předškolní výuku a lekce logopedie.

 

Na výzdobě školy se podílejí děti samotné, učitelky pravidelně vystavují jejich práce v prostorách celé budovy.

Na jihozápadní straně budovy se rozkládá velká zahrada se vzrostlými borovicemi a břízami, které poskytují dostatek stínu. Děti mají k dispozici pískoviště (zastřešené), zahradní průlezky, houpačky, hřiště, posed a brouzdaliště. Na uložení sportovních pomůcek a hraček máme dřevěný domek a u pískoviště nový účelový domek ve stylu zastřešení pískoviště.                        

                                                                       

MŠ byla postavena svépomocně a otevřena 10.11.1980. Do sítě škol byla zařazena 2.4.1996. Od 1.1.2003 je součástí příspěvkové organizace Mateřské školy Štěpánka Mladá Boleslav, Na Celně 1117.